Nestville Open Fest (24. – 25. 06. 2023) – Predaj lístkov už len na mieste

Slávnosť jari

30aprCelý deňSlávnosť jariPríďte osláviť jar a tradície do Nestville Parku! 

Detail podujatia

Posledná aprílová nedeľa, 30. apríla 2023, bude patriť folklóru a našim tradíciám. Už po deviatykrát totiž nezisková organizácia Spolužitie zrodené z minulosti usporiada v Nestville Parku v obci Hniezdne folklórne podujatie pod názvom Slávnosť jari. Cieľom podujatia je priblížiť a ukázať mladej generácii jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia, ktoré nám naši predkovia odovzdávajú z generácie na generáciu.

Nedeľné popoludnie spestria furmanské preteky, ktorých sa zúčastnia najsilnejšie ťažné kone Slovenska. Návštevníci tak budú môcť obdivovať rýchlosť, obratnosť, presnosť a poslušnosť i okamžité reakcie koní v niekoľkých súťažných disciplínach. Víťazné kone a ich furmani budú vecne aj finančne odmenení.

Tento ročník bude opäť obohatený aj o Tradičné trhy, na ktorých sa predstavia prvovýrobcovia, pestovatelia a remeselníci zo Spiša. Na festivalovom pódiu vystúpia miestne folklórne súbory z okolitých obcí. Počas podujatia predvedú súťažné družstvá zapojených obcí svoje kuchárske umenie vo varení tradičných jedál. Príďte aj vy podporiť svoju obec/mesto a spoločne zabojujte o titul „Nositeľ tradícií“, ktorý je spojený s finančnou odmenou na revitalizáciu obce/mesta pre tri súťažné družstvá. Podujatie je každoročne spestrené zaujímavým detským programom v spolupráci s ovocnými šťavami Fruxi Fresh.

Nenechajte si ujsť túto nezabudnuteľnú atmosféru a strávte príjemnú nedeľu 30. apríla 2023 v Nestville Parku!

Viac

Čas

Celý deň (Nedeľa)