Nestville Open Fest (24. – 25. 06. 2023) – Predaj lístkov už len na mieste

Hafling

Charakteristika a história

Hafling pochádza z Tirolských Álp v Rakúsku, kde pravdepodobne vznikol krížením malých horských plemien a orientálnych koní. Existuje viacero názorov o plemenách, z ktorých bol hafling vyšľachtený, no prevláda názor, že to boli hlavne plemená norik, hucul a arabské kone. Isté je, že prvé haflingy žili už v roku 1282. Pomenovanie hafling však dostali až na prelome 19. a 20. storočia, podľa obce Hafling pri Merane. Za plemenníka moderného chovu haflinga sa považuje svetlohnedý polokrvný žrebec Folie – narodený roku 1874 horskej kobyle a arabskému plnokrvníkovi. Dnešný posun vo využití haflinga k športovým a rekreačným účelom vedie k oživovaniu plemena plnokrvníkov.

Naše haflingi

Atlantica

Pohlavie: kobyla

Dátum narodenia: 03.05.2002

K nám do Hniezdneho bola dovezená z Rakúska. Medzi deťmi v jazdeckej škole je veľmi obľúbená. Táto starostlivá mamina má rozvážnu povahu. Momentálne okolo nej veselo pobehuje Simba. Kobylka je spoľahlivá pod sedlom, miluje prechádzky a škrabkanie. Napriek veku je stále čiperná. 

Nikel

Pohlavie: valach

Dátum narodenia: 23.02.2019

Má najdlhšiu hrivu v stajni, preto patrí medzi obľúbencov potencionálnych kaderníčok v jazdeckej škole.  Je nižšieho vzrastu, v type pôvodného alpského Haflinga. Zavalitosť mu však nechýba. Má príjemnú povahu a užíva si spoločnosť malých i veľkých jazdcov.

 

Swan

Pohlavie: valach

Dátum narodenia: 09.05.2021

Pravý brat Abigail. Vynikajúci charakter. Nekonfliktný. Najväčší zvedavec v stáde ako prvý musí vždy všetko preskúmať. Tešíme sa na neho, keď začne voziť deti v jazdeckej škole.

Abigail

Pohlavie: kobyla

Dátum narodenia: 03.05.2022

Akčná a veselá, takáto je naša najmladšia dáma stáda Haflingov. Vyhľadáva spoločnosť rôznych zvieracích kamarátov. Najviac si však rozumie so stajňovou mačičkou Kamilkou.

Jana I.

Pohlavie: kobyla

Dátum narodenia: 25.04.2021

Pravá sestra Nikela. To môžete spoznať  aj podľa dĺžky hrivy. Svoju krásou porazila na Výstave koní v roku 2022 ostatné kone a stala sa Šampiónkou výstavy v kategórii mladých koní.

Simba

Pohlavie: žrebec

Dátum narodenia: 06.06.2023

Najmladší miláčik stajne. Má charakteristickú strapatú hrivu a ako správne žriebätko sa všetko poctivo učí od matky Atlantici. Rád nezbedne pobehuje s Willym z vedľajšieho výbehu.