Nestville Open Fest (24. – 25. 06. 2023) – Predaj lístkov už len na mieste

American Miniature Horse

Charakteristika a história

Americký miniatúrny kôň je americké plemeno malého alebo miniatúrneho koňa. Jeho maximálna výška je 86,5 cm. Bol selektívne vyšľachtený tak, aby zobrazoval v miniatúre fyzické vlastnosti koňa plnej veľkosti. Americký miniatúrny kôň je dokonalá zmenšenina veľkého koňa s vynikajúcou povahou, krásnym pohybom a všestranným využitím. Je vynikajúca voľba pre malé detičky, pretože túži potešiť, je jemným a láskavým spoločníkom pre jednotlivcov akéhokoľvek veku alebo schopností.

Je výsledkom takmer 400-ročného selektívneho šľachtenia. Historici majú tendenciu podporovať plemeno miniatúrneho koňa ako derivát z mnohých zdrojov. V prehistorických dobách boli malé plemená koní s najväčšou pravdepodobnosťou produktom prežitia drsného prírodného podnebia a obmedzeného krmiva. Dnes vďaka znalosti genetiky sa možnosť šľachtenia, špeciálne pre veľkosť stala realitou.

Naše American Miniature Horse

Goldy

je naša kobylka plemena American mini horse. Je veľmi milá a má rada hladkanie. Má rada deti a pozornosť. Tešíme sa na jej žriebätká.

Miss

je naša kobylka plemena American mini horse. Je veľmi inteligentná a citlivá kobylka, ktorá sa rada váľa. Potom už len čaká na čistenie a česanie, ktoré si náramne užíva. 

Moritz

je náš plemenný žrebec plemena American mini Horse. Je veľmi inteligentný, priateľský a temperamentný. Využíva sa pri rôznych hrách s deťmi, ktoré má veľmi rád.

Predané kone

Daisy

je naša kobylka plemena American mini horse. Je veľmi milá a má rada hladkanie. Má rada deti a pozornosť. Tešíme sa na jej žriebätká.