Nestville Open Fest (24. – 25. 06. 2023) – Predaj lístkov už len na mieste

Frízsky kôň

Charakteristika a história

Frízsky kôň patrí medzi jedno z najstarších európskych plemien, ktorého vek sa odhaduje až na 3 000 rokov. Jeho krásu, pôvab a výkonnosť oceňovali už starovekí Rimania. 
V 4. storočí písal anglický spisovateľ o jazdcoch na krásnych čiernych koňoch a viacero zdrojov potvrdzuje, že fríz je predchodcom britských plemien Shire a poníka Fell.

Za mnohé svoje črty vďačí Andalúzskemu koňovi zo Španielska, pôvodom však pochádza z Holandska, kde jeho chov a šľachtenie rozkvitali už v 13. storočí. Práve v Holandsku sa 1.5.1879 stretlo niekoľko nadšencov tohto plemena a založili prvú plemennú knihu frízskeho koňa. 

Napriek svojej výnimočnosti tomuto plemenu hrozilo v 20. storočí vyhynutie, keď zostali už len posledné tri staršie plemenné žrebce. Našťastie sa našlo dostatočné množstvo ľudí, ktorí sa o toto kráľovské plemeno zaujímali, a tradičný chov frízskych koní bol zachránený.

Naše frízske kone

Marilyn from Nestville

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia:
12. 03. 2020

Prvé žriebätko v roku 2020. S nadšením sledujeme, ako rýchlo napreduje a s akým záujmom a rýchlosťou spoznáva svet okolo seba. Vyrástla na typickú predstaviteľku Frízskeho plemena, čaká ju záprahová „škola“ s Orionom.

Rose

 

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 08.05.2021

Je to naša Ruža stajne, predstavuje jedinú frízsku kobylku narodenú v roku 2021 v našej stajni. Je vnímavá a zvedavá, rada ukazuje svoje zúbky pri rožných grimasách.

ROYAL FROM NESTVILLE

Pohlavie: VALACH

Dátum narodenia: 19.07.2021

Nerozlučný kamarát s Ronaldom. Majestátny vzhľad, ku majestátnemu menu. Royal však nepohŕdne ani kvalitným blatom. Rád si nejaký ten kúsok zeme presťahuje na svojej srsti do boxu. Potom už len veselo čaká, kedy ho prídeme vyparádiť a vyčesať. 

RONALD FROM NESTVILLE

Pohlavie: VALACH

Dátum narodenia: 22.04.2021

Len o pár mesiacov starší ako Royal, dodáva mu však odvahu. Má gymnastické zmýšľanie a rád sa zabáva na tom, ako vysoko dokáže človek natiahnuť ruky držiac ohlávku. Následne sa udobruje za tento vtip láskavým pritúlením. Je to lámač ženských sŕdc. 

THOR FROM NESTVILLE

Pohlavie: VALACH

Dátum narodenia: 11.06.2022

Nezaprie gény svojej matky Vandy, napriek jeho mladému veku je veľmi dobrý. Krásne sa nechá očistiť, vyčesať, aj nôžky podvíha.

Lucy from Nestville

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 03. 04. 2019

Prišla do Nestvillu z Holandska spolu so svojou mamou Fieke v júni 2019 ako žriebä. Vyrástla nám z nej krásna a inteligentná kobyla, s mohutnou stavbou tela.

Fieke van de Elsenerhof

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 31. 03. 2009

Fieke je dcéra Wietske, dovezená z Holandska k nám v júni 2019. Má výborné charakterové vlastnosti, dobre modelovanú hlavu a mohutné zadné končatiny. Ako trojročná sa zúčastnila zvodu (hodnotenia) v Holandsku, kde získala hodnotenie 2e prémie.

Orion from Nestville

Pohlavie: Valach

Dátum narodenia: 13.03.2020

Je po troch krásnych kobylkách prvý žrebček narodený v našej stajni v roku 2020. Je to veľký maznáčik a už od svojich prvých momentov miluje ľudský dotyk a pozornosť si priam vyžobráva. Medzičasom vyrástol a chystá sa do „školy“ učiť sa s Marylin pracovať v záprahu.

M. Gin

Pohlavie:  Kobyla

Dátum narodenia: 21. 01. 2012

Pre nás Gina, je kobyla narodená v Maďarsku. Doviezli sme ju spolu s jej polosestrou Vandou v októbri 2018. Je veľmi všímavá, rýchlo a rada sa učí. Má krásny exteriér, ktorému dominuje labutí krk. U nás sa využíva v záprahu alebo pod sedlom, no osvedčila sa aj ako skvelá matka. Čo potvrdila aj tento rok, ked učiala čerstvo narodeneho Winnetua piť mliečko.

Na predaj

WINNETOU FROM NESTVILLE

Pohlavie: ŽREBEC

Dátum narodenia: 22.3.2023

Bojovník od narodenia. Pri pohľade na neho vo výbehu si kladieme otázku, či je naozaj koník, alebo kozička, tak rád skáče.

Vanda

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 28. 03. 2014

Má mohutnejšiu stavbu tela a krásnymi priestrannými chodmi. Narodila sa v Maďarsku s holandskými papiermi a k nám bola dovezená v októbri 2018. Ako žriebä sa zúčastnila zvodu (hodnotenia) v Budapešti, kde získala hodnotenie 2e prémie. Ide o veľmi charakternú kobylu s pokojným a vyrovnaným charakterom.

Na predaj

WILLY FROM NESTVILLE

Pohlavie: ŽREBEC

Dátum narodenia: 22.4.2023

Zvedavý miláčik stajne. Zdedil úžasnú povahu po svojej matke Vande. Užíva si veselé pohadzovanie hrivou vo vetre. Je veľký kamarát so Simbom.

Predané kone

Predaný

Lordo from Nestville

Pohlavie: Valach

Dátum narodenia: 29. 04. 2019

Z Holandska prišiel v roku 2019 vo veku 3 mesiacov, kedy už jasne dával najavo svoju inteligenciu a temperament. Výrástol na nádherného, vysokého, osvaleného koňa, s prietornými chodmi. Je veľký pozorovateľ, o všetko sa zaujíma, má rád ľudskú spoločnosť.

Predaná

Jesabelle from Nestville

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 17. 07. 2019

Je prvé frízske žriebä narodené v našej stajni. Už od svojich prvých momentov nám robí radosť svojou nezbednosťou a hravosťou. Za svoj nebojácny a pokojný charakter vďačí mame, kobyle Vande.

PREDANÁ

WIETSKE VAN LAPINENBURG

 

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 16. 04. 1999

Zakladateľka chovu Nestville Horses, dovezená z Holandska, Wietske je energická kobyla so skvelou stavbou tela, čo potvrdzujú aj hodnotenia na zvodoch, ktorých sa v Holandsku zúčastnila v rokoch 1999, 2000 a 2002 a na každom získala hodnotenie 2e prémie. Je to výborná matka, ktorá za svoj život odchovala množstvo krásnych žriebät.

Predaná

Kery from Nestville

Pohlavie: Kobyla

Dátum narodenia: 22. 07. 2019

Narodila sa v jedno slnečné ráno a presne taká je, ako vychádzajúce slniečko. Vieme, že novému majiteľovi robí radosť.