Nestville Open Fest (24. – 25. 06. 2023) – Predaj lístkov už len na mieste

Radostné obdobie jari na Nestville Farm

Black Diamond 1

Jarné mesiace už tradične patria novým prírastkom v podobe mláďat. Príroda sa teší z nástupu teplejších dní a postupne upúšťa z chladných dlhých večerov. My sa môžeme tešiť kvitnúcim rastlinkám a novým prírastkom na Nestville Farm. Vo vzťahu k mláďatám na farme je možné pozorovať nekonečnú rovnováhu medzi krehkosťou, silou, túžbou po objavovaní a priťahovaním k bezpečiu rodiny. Sú symbolom nového začiatku a nádeje, ktorá sa obnovuje každú jar.

Tento rok nás prvý prírastok potešil v konskej stajni frízskych koní. Naša kobylka M.Gin nám po gravidite trvajúcej takmer rok, urobila radosť krásnym žrebčekom. Ten je už od prvého dňa láskou každého, kto zavíta k nám do stajne. Užíva si spoločnosť návštevníkov veselým cupotaním okolo hrdej maminy. Vďaka svojej milej a oddanej povahe dostal krásne meno od svojej krstnej maminy- Black Diamond from Nestville. Vitaj medzi nami! 

Ďalšia hrdá mamina býva v Mini Zoo, no pochádza pôvodom až z Južnej Ameriky! Je niekoľkonásobne menšieho vzrastu ako predchádzajúca mamka. Avšak ani malý vzrast jej ale neuberá na veľkej materinskej láske. Ďalšou pyšnou maminou je morské prasiatko Helenka so svojimi tromi chlpatými morčiatkami. Informáciu o 19 oficiálnych sfarbeniach vzala Helenka vážne, a tak každé morčiatko, ktoré sa narodilo u nás na Nestville Farm má inú farbu. 

Radostné,  bekavé spevy od ovečiek nám ohlásili, že naša quesantská miniovečka Daisy sa stala mamkou roztomilej ovečke s tou najjemnejšou vlnou. Malé jahniatko sa snaží postaviť na svoje krehké nohy a hneď potom, čo sa mu to podarí, sa vyberie po stopách svojej mamky. Zvedové oči by rady preskúmali každý kúsoček sveta okolo seba. Ovečky nám hlásia príchod veľkonočných sviatkov a my veríme, že sa naše radostné správy o mláďatách dostanú aj k vám a prídete hrdé zvieracie mamky podporiť, a potešiť sa z  nových prírastkov aj počas Veľkej noci. 

Každé mláďa na farme prináša do života farmárov radosť a novú nádej do budúcnosti. Sú to symboly života, sily a vytrvalosti, ktoré oživujú farmársku atmosféru, a napĺňajú ju tou najpozitívnejšou energiou. Niekoľko zvieracích mamičiek je ešte v očakávaní, a teda čísla mláďatok sa nám budú ešte navyšovať, my vás budeme ďalej informovať prostredníctvom našich sociálnych sietí Nestville Farm.

Najnovšie aktuality